Seashore

Domowy edytor grafiki

Seashore to darmowy program do obróbki grafiki. Zawiera zestaw funkcji przydatnych zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo dobry pakiet pomocy
  • Obsługa warstw

Wady

Bardzo dobry
8

Seashore to darmowy program do obróbki grafiki. Zawiera zestaw funkcji przydatnych zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Seashore to mniej skomplikowana i lepiej dostosowana do systemu Mac OS X wersja programu GIMP. Pomimo, że aplikacja ma mniejsze możliwości niż protoplasta to nadal pozostaje dość zaawansowanym edytorem grafiki.

Seashore wyposażono w zestaw narzędzi i filtrów przydatnych przy obróbce zdjęć na domowe potrzeby. Można skutecznie zmienić tło lub usunąć efekt czerwonych oczu. Program pozwala także przygotować obrazy do zastosowań internetowych. Obsługuje edytowanie warstw, a także przezroczyste tło. Początkujący użytkownicy docenią bardzo dobry pakiet pomocy.

Seashore co prawda nie nadaje się do profesjonalnej obróbki zdjęć, ale w zupełności wystarczy na domowe potrzeby. Nie ma tu niezliczonej ilości funkcji, ale można ingerować w zdjęcia trochę bardziej niż tylko domalowując wujkowi wąsy.

Seashore obsługuje następujące formaty

Odczyt: TIFF, PNG, JPEG, JP2000, BMP, PICT, PDF, XBM, GIF
Zapis: TIFF, PNG, JPEG, JP2000